hamahakki – blog

© 2021 hamahakki ;)

Narzędzia dla Webmastera: Back-End

Witam! Niniejszy wpis jest kontynuacją rozpoczętego mini cyklu ?narzędzia dla webmastera?. Dziś postaram się wam przytoczyć mniej lub bardziej popularne aplikacje przydatne deweloperom back-end. Wpis ten podzieliłem na podkategorie: warstwa biznesowa, systemy zarządzania treścią oraz platformy sklepowe. Zachęcam do wyrażania własnej opinii na temat zamieszczonych w niniejszym poście aplikacji oraz narzędzi. Zapraszam do lektury!

Warstwa Biznesowa

Framework PHP

Czym jest framework? Framework to szkielet budowy aplikacji, który wymusza na programiście odpowiednie metody postępowania, dzięki którym można efektywnie ją budować. Poniżej lista top 10 najlepszych frameworków wg strony phpframeworks.com

Bazy Danych

Tworząc aplikacje oparte na gromadzeniu, przetwarzaniu oraz przepływie informacji, nie obejdzie się bez systemów bazodanowych. Poniżej zestawienie najbardziej popularnych systemów bazodanowych.

Kontrola Wersji

System kontroli wersji jest to oprogramowanie służące do śledzenia zmian głównie w kodzie źródłowym oraz pomocy programistom w łączeniu i modyfikacji zmian dokonanych przez wiele osób w różnych momentach.

Systemy Zarządzania Treścią

CMS, czyli System Zarządzania Treścią, to z założenia aplikacja internetowa służąca do łatwego tworzenia serwisów WWW oraz późniejszej ich aktualizacji i rozbudowy przez osoby nie mające wiedzy technicznej w tym zakresie. Poniżej lista najbardziej popularnych CMSów.

Platformy Sklepowe

Obecne lista rozwiązań e-commerce jest dość obszerna i stale się poszerza. Z ogromnej liczby dostępnych rozwiązań ciężko wybrać coś dla siebie. Poniżej lista najlepszych systemów e-commerce open sourceowych.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.