© 2019 herbata&ciastko | Designed by hamahakki | Social Media f

Jak przechowywać
Herbatę

Chińskie Herbaty

Koneserzy herbaty dobrze wiedzą, że kluczowe znaczenie ma odpowiednie jej przechowywanie, ze względu na to, iż herbata sama w sobie jest dość podatna na otaczające ją warunki. Źle przechowywana, zacznie tracić na jakości, jej walory smakowe oraz aromat ulegną pogorszeniu, może dojść do pleśnienia. Istnieją 4 podstawowe czynniki, które wpływają na pogorszenie walorów smakowych herbaty, są to: światło, ciepło, zapach oraz wilgoć. Stosując się do poniższych wskazówek, zakupione przez nas herbaty pozostaną dłużej świeże oraz aromatyczne.

Wskazówki

— Przechowuj herbatę w miejscach bez dostępu światła w odpowiednim pojemniku. Liście herbaty poddane promieniom słonecznym lub promieniowaniu UV tracą smak oraz aromat stosunkowo szybko.

— Przechowuj herbatę z dala od źródeł o wysokiej temperaturze (np. piece, kuchenki inne gorące miejsca). Wysoka temperatura wpływa na smak oraz aromat. Nie tyczy się to samego procesu parzenia herbaty.

— Przechowuj herbatę z dala od substancji posiadających intensywny zapach. Z natury herbata jest wrażliwa na wszelkiego rodzaju zapachy, pochłaniając je. Własność ta, jest przydatna przy produkcji takich herbat jak Jasmine Dragon Pearl czy ogólnie herbat aromatyzowanych, natomiast w pozostałych przypadkach może zniszczyć smak oraz aromat zakupionej przez nas herbaty.

— Przechowuj herbatę w miejscu suchym. Wilgoć jest wrogiem numer jeden każdej herbaty.

Przechowywanie Herbat